فهرست

اهدای جایزه سال میرزا به بهروز افخمی

10 آذر 1401

«جایزه سال میرزا» به بهروز افخمی برای ساخت سریال میرزا کوچک خان که بیشترین نقش را در ماندگاری نهضت جنگل با بهره‌گیری از ابزار هنر داشت، اهدا شد.

به گزارش سایت کوچک جنگلی ،  اجلاسیه پایانی کنگره بین المللی میرزاکوچک خان ظهر امروز (پنج‌شنبه، ۱۰ آذرماه) با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار مرکزی رشت برگزار شد، در این آئین محمد میرزمانی نیز برای ساخت آهنگ «میرزا» به عنوان تیتراژ سریال میرزا کوچک خان، جایزه چهره ماندگار و خدوم کنگره بین المللی میرزا را از آن خود کرد.

بهروز افخمی متولد ۱۳۳۵ فارغ‌التحصیل تدوین از مدرسه عالی تلویزیون و سینما است. وی فعالیت هنری خود را با ساخت فیلم‌های کوتاه آغاز کرد.

در این مراسم همچنین از حمید کنگرانی برای ساخت تندیس میرزا که در خانه میرزا نصب می شود، قدردانی و تمبر یادبود میرزاکوچک خان نیز رونمایی شد.

گفتنی است، طی روزهای گذشته رونمایی از ۴۰ عنوان تولیدات هنری و رسانه‌ای، برگزاری همایش علمی کنگره شهید میرزا کوچک، اختتامیه جشنواره ملی سرود آوای جنگل، حضور بر مزار شهید میرزاکوچک در سلیمانداراب و افتتاح تئاتر شهر (مجموعه سردار جنگل رشت) برخی از برنامه‌های اجرا شده یا در دست اجرا است. پیش از این نیز ۲ اجلاس در تهران و قم در قالب کنگره بین المللی میرزا کوچک برگزار شده است.

اخبار پربازدید