فهرست

آیت الله فلاحتی تأکید کرد؛ لزوم تبیین فرهنگ جهاد و شهادت میرزا کوچک جنگلی

9 آذر 1400

نماینده ولی فقیه در گیلان در نشست بررسی تمهیدات برگزاری مراسم بزرگداشت صدمین سالگرد میرزا کوچک جنگلی در رشت با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی قهرمانی ملی است و باید یاد و نام این بزرگ مرد را در تاریخ زنده نگهداشت گفت: میرزا در دوره‌ای که غفلت بر جامعه ایرانی حکمفرما بود بیدار گری کرد و دین زیادی بر کشور دارد.

آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه باید از دستاورد‌های نهضت جنگل به خوبی حراست شود ، افزود : تبیین دستاورد‌های نهضت میرزا کوچک جنگلی که از چهره‌های تاریخی و شاخص کشوراست برای جوانان امروز ضروری است.

استاندار گیلان هم در این نشست میرزا را اسطوره استبداد و استکبارستیزی دانست و گفت: میرزا شخصیت مبارز روحانی است که توانست در آن زمان با تکیه بر مردم حرکتی انقلابی را انجام دهد که در تاریخ ماندگار شد.

اسدالله عباسی با بیان اینکه باید وجهه فرهنگی نهضت میرزا بیشتر از گذشته برجسته شود ، افزود: میرزا کوچک جنگلی در انحصار گروه و جریان خاصی نیست و این مبارز انقلابی متعلق به همه است و تلاش می‌کنیم تا روز شهادت میرزا را به نام «روز ملی گیلان» به ثبت برسانیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان هم در این نشست با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی دوران دفاع مقدس گفت: روحانیان رزمنده در روز‌های دفاع مقدس پا به پای رزمندگان جنگیدند و قوت قلبی برای آنان بودند. 

سردار محمد عبدالله پور همچنین از آمادگی سپاه قدس برای ساخت یادمان میرزا در محل شهادتش خبر داد و افزود: حفظ یاد و نام میرزا وظیفه همه است.

در این نشست همچنین چند تن از اعضای جلسه نظرات و پیشنهاد‌های خود را برای برگزاری هر چه بهتر مراسم سالگرد میرزا کوچک جنگلی بیان کردند.

۱۱ آذر صدمین سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی است.

اخبار پربازدید