فهرست

رویداد ملی تولیدمحور جنگل بارانی در رشت برگزار شد

6 آذر 1400

به گزارش سایت کوچک جنگلی، نخستین رویداد یک روزه ملی تولیدمحور«جنگل بارانی» باهدف پاسداشت یکصدمین سالگرد شهادت سردار نهضت جنگل، شهید میرزا کوچک جنگلی در رشت برگزار شد.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان در این رویداد ضمن تقدیر از هنرمندان حاضر در نخستین رویداد ملی تولید محور جنگل بارانی اظهار کرد: امروز شما هنرمندان در حال به تصویر کشیدن تاریخی هستید که هویت و ارزش ملی گیلان و ایران است.

وی با تاکید بر اینکه امروز پس از گذشت صد سال از شهادت میرزا کوچک جنگلی، ابعاد مختلفی از نهضت وی در حال آشکار شدن و شناخته شدن است ابراز داشت: همواره در طول تاریخ اینگونه بوده است که سال پس از گذشت از یک اتفاق مهم، ابعاد حقیقی آن شناخته و درک می‌شود.

حجت‌الاسلام مجتبی پوریوسفی با بیان اینکه تا قبل از سخنرانی مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۰، عده ای تلاش می‌کردند تا شخصیت حقیقی میرزا را در حد یک عدالت‌خواه و تجزیه‌طلب پایین بیاورند گفت: حقیقت قیام میرزا کوچک جنگلی برای اعتلای ایران و اسلام و استقلال کشور در برابر نفوذ بیگانگان بوده است.

دبیر جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به اینکه مردمی بودن، یکی از ویژگی‌های مهم نهضت جنگل بود تصریح کرد: نهضت جنگل قیامی از مردم و برای مردم بود.

پوریوسفی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون شخصیت سردارجنگل شهید میرزا کوچک افزود: متاسفانه شخصیت میرزا کوچک جنگلی در طول تاریخ مظلوم واقع شده و آنطور که شایسته است به جامعه معرفی نشده، رویداد ملی جنگل بارانی نخستین گام جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان در راستای پاسداشت صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی است و در طی هفته‌های آینده برنامه‌های دیگر نیز اجرایی خواهد شد.

شهردار رشت نیز در این رویداد با تاکید بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در راستای تبیین آرمانها و مفاهیم ارزشی برای جامعه بیان کرد: گام دوم انقلاب اسلامی محقق نمی‌شود، مگر با استفاده از ظرفیت جوانان و بهره‌مندی از زبان هنر.

سید امیرحسین علوی شهید میرزا کوچک جنگلی را هویت گیلان و قهرمانی ملی دانست و ابراز کرد: رویداد ملی تولید محور “جنگل بارانی” و آثار تولید شده در این رویداد می‌تواند خلأهای هنری پیش آمده در حوزه نهضت جنگل و ابعاد شخصیتی شهید میرزا کوچک جنگلی را پوشش دهد.

این رویداد با مشارکت مجموعه روایت جهاد قرارگاه قرب حضرت بقیه‌الله، جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی استان گیلان و مدیریت ارتباطات و روابط بین‌الملل شهرداری رشت برگزار گردید.

اخبار پربازدید