فهرست

رئیس دانشگاه گیلان : شاخصه‌ی نهضت جنگل حفظ استقلال کشور با اتکا به آموزه‌های دینی است

9 آذر 1401

رئیس دانشگاه گیلان گفت: میرزا کوچک نشان داد که می‌توان با اتکا به آموزه‌های دینی جامعه را از شرق و غرب بی‌نیاز کرد و پرچم استقلال را برافراشت.

به گزارش سایت کوچک جنگلی ، فرید نجفی ظهر چهارشنبه در همایش علمی تبارشناسی شخصیت میرزاکوچک و نهضت جنگل در تالار حکمت دانشگاه گیلان با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی برای اعتلای نام ایران و آزادگی ملت ایران جان خود را فدا کرد، گفت: شهدای ما در هر دوره‌ای با ایثار و از خودگذشتگی گام مهمی در راستای اعتلای نام ایران برداشتند.

رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به کیفیت بالای برنامه‌های در نظر گرفته شده برای کنگره میرزا کوچک تصریح کرد: میرزا کوچک روحانی مجاهدی بود که می‌تواند الگویی مناسب برای نسل امروز باشد.

وی با بیان اینکه سیاستمداران و مدیران ما باید با تاسی از شخصیت و راه میرزا به مردم خدمت کنند، بیان کرد: میرزا با درک شرایط حساس تاریخ کشور وارد میدان مبارزه شد و نشان داد که عنصر اساسی استقلال ملت اتکا به داشته‌های خویشتن است.

نجفی با اشاره به شاخصه مهم نهضت جنگل بیان کرد: میرزا کوچک نشان داد که می‌توان با اتکا به آموزه‌های دینی و قدرت لایزال الهی، جامعه را از شرق و غرب بی‌نیاز کرد و پرچم استقلال را برافراشت.

رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه میرزا کوچک به دنبال تبیین معارف اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور بود افزود: حجم پژوهش‌های علمی پیرامون نهضت جنگل و شخصیت میرزا بسیار کم است و باید برای ارتقای آن بیشتر تلاش شود.

اخبار پربازدید